SPORTOVNĚ KULTURNÍ AREÁL S ATRAKCEMI A HASIČSKOU NÁDRŽÍ V ROKYTNICI  

 

 

Název provozovny:      U plavců a šipkařů Na Koupališti
Adresa:  Rokytnice nad Rokytnou 243, 675 25
Poskytované služby:  Výčep piva, studené a teplé nápoje, studená kuchyně, ohřívané polotovary   
Provozovatel:  Karel Ošmera       
IČ:  72375710
Počet členů obsluhy:   4

 

Historie budovy a areálu

Stavba koupaliště v Rokytnici nad Rokytnou byla realizována počátkem 70. let z převážné většiny svépomocnou prací občanů. Na tehdejší dobu se jednalo o velmi zdařilé dílo, které si brzy našlo svoje příznivce a stalo se vyhledávaným cílem výletů za koupáním. Díky své nevelké vzdálenosti od okresního města a malebnosti prostředí, do kterého je umístěno,  je už od svého vzniku oblíbeným místem odpočinku i občanů Třebíče, především díky atmosféře celého areálu.

Později byl statut koupaliště přeměněn na hasičskou nádrž s koupáním na vlastní nebezpečí. V areálu se nyní nachází velká nádrž o rozměrech 50 x 35 m s plynulým vstupem do vody a malá nádrž pro neplavce. Obě nádrže jsou udržována bez záruky na kvalitu vody, která není sledována a slouží především jako hasičské nádrže. Okolí nádrží je travnaté s pravidelnou údržbou. Občerstvení v areálu je zajištěno v restauraci U plavců a šipkařů Na Koupališti a ve venkovním stánku rychlého občerstvení, jsou nabízeny studené a teplé nápoje, studená kuchyně, ohřívané polotovary, mražené výrobky. Návštěvníkům areálu slouží šatny pro muže a ženy. V areálu se dále nachází travnaté fotbalové hřiště 1. SK Rokytnice nad Rokytnou, které je stále k dispozici, a hasičská dráha s překážkami pro děti. Pro potřeby her návštěvníků areálu slouží travnatá plocha s udržovaným trávníkem vedle přístupové komunikace a hřiště pro plážový volejbal, pro děti kolotoč, houpačky, trampolíny.

V roce 2005 bylo provedeno zastřešení sezení kolem betonového parketu, vytvoření míst pro odstavení jízdních kol a doplnění a oprava komunikačních ploch.

Areál je stále nazýván koupalištěm, jelikož tento název zlidověl, ale v podstatě se jedná o klasickou hasičskou nádrž, kde se koupání nedoporučuje (viz vstupní tabule) či je koupání na vlastní nebezpečí, a hlavně nádrž není nikterak udržována v rámci kvality vody. Výjimkou je mechanická likvidace nečistot a příležitostné používání určitých hygienických prostředků, kdy se jedná v největší míře hlavně o jedlou sůl, i když v zanedbatelném množství (z důvodu výjimečných akcí pořádaných přímo v nádrži: dětské soutěže, plavecké závody, neckiáda,…). Nádrž se nevypouští. Přes zimu slouží v případě mrazivého počasí jako kluziště. Podle situace jarních vod se většinou nepatrně dopouští.

Posledními nájemci areálu:

- do konce roku 2014: Marián Vahiľa ze Starče

- rok 2015: Gabriela Kirika z Třebíče

- od 1.4.2016 do 31.12.2018: Karel Ošmera z Třebíče jako zástupce klubovny Klubu labužnických pohodářů

- od 1.1.2019: Karel Ošmera jako OSVČ

- od 1.6.2020: Jiří Česnek jako OSVČ

V areálu, do kterého se vybírá vstupné (nikoliv jako vstup na koupaliště), jsou pořádány převážně v letním období také taneční zábavy, country večery, diskotéky, sportovní a společenské akce (festival ROKYTNÁ FEST, závody TFA "Rokytnické galeje", Setkání Rokytnic ČR, letní kino, divadelní představení, Neckiáda, Drakiáda, setkání otužilců apod.).  Viz program 2019.

Cena vstupného je stanovena provozovatelem areálu a městysem Rokytnice. Obvyklá otevírací doba v sezoně: restaurace od 15.00 hodin, stánek dle počasí, zpravidla od 12.00 hodin.

Do areálu je zakázán vstup se psy a jinými zvířaty!

Původní vzhled:

Koupaliště Rokytnice n.R.

Koupaliště Rokytnice n.R.            Koupaliště Rokytnice n.R.


Po úpravách:

Koupaliště Rokytnice n.R.    Koupaliště Rokytnice n.R.    koupaliste-restaurace
 
Koupaliště Rokytnice n.R.    Koupaliště Rokytnice n.R.    Koupaliště Rokytnice n.R.
  

Koupaliště Rokytnice n.R.

Kontaktní formulář

Vzkaz *
Jméno
Příjmení
E-mail *